place

Lodowisko im. Adama „Rocha Kowalskiego

Budynki kultury fizycznej w KrakowieCracoviaHokej na lodzie w KrakowieLodowiska w Polsce
2010 plh final game 2 cracovia podhale

Sztuczne lodowisko im. Adama „Rocha” Kowalskiego – obiekt, na którym swoje spotkania rozgrywa ekstraligowa drużyna hokejowa Cracovii. Lodowisko mieści się przy ulicy Siedleckiego 7 w krakowskiej dzielnicy Grzegórzki. Społecznemu komitetowi budowy lodowiska przewodniczył hokeista Czesław Marchewczyk. Otwarcie obiektu miało miejsce dnia 18 lutego 1961 roku. Pierwszym meczem jaki rozegrano na tym obiekcie był mecz Cracovia – Start Katowice, zakończony zwycięstwem gości 3:1. Rozegrany następnego dnia wieczorem rewanż dał zwycięstwo Cracovii 4:3. Mała tafla tegoż obiektu została wybudowana w 1966 roku. W 1976 roku lodowisko przykryto halą. W drugiej połowie 1980 roku trwały prace przy zadaszeniu obiektu, wskutek czego po półrocznej przerwie drużyna Cracovii rozegrała mecz 29 listopada 1980.

Fragment artykułu z Wikipedii Lodowisko im. Adama „Rocha Kowalskiego (Licencja: CC BY-SA 3.0, Autorzy, Obrazy).

Michała Siedleckiego, Kraków Grzegórzki (Grzegórzki)